Trądzik jest jednym z najczęściej spotykanych problemów, nie tylko wśród nastolatków. Również dorośli zmagają się z tym problemem.

Dzięki rozwojowi technologii i coraz nowszych i bardziej dopracowanych metod leczenia, pacjenci mogą liczyć na profesjonalną pomoc. Istnieje wiele klinik oraz gabinetów odnowy biologicznej, które oferują szeroki wachlarz usług pomagających zwalczyć odwieczny problem trądziku. Jednym z coraz częściej wykorzystywanych sposobów na walkę z trądzikiem, jest udanie się do jednego z centrów kosmetycznych lub do salonu odnowy biologicznej.

W miejscach takich, najczęściej przeprowadza się inne zabiegi, np. depilację laserową, wypełnianie kwasem lub liftingu twarzy. Medycyna estetyczna gwarantuje odzyskanie zdrowego wyglądu skóry twarzy oraz pozbycia się zmian zapalnych w głębszej strukturze skóry.

Profesjonalne leczenie trądziku

W dzisiejszych czasach, kobiety w różnym wieku wybierają szereg zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Walka z trądzikiem jest skuteczna, jeśli dobrze dobierzemy zabieg i gdy zakwalifikujemy się do grupy pacjentów mogących wziąć udział w danym zabiegu.

Spośród wszystkich zabiegów warto wymienić chociażby zabieg pH Formula A.C.N.E. Jest to zabieg, który cechuje się szczególną intensywnością. Zabieg ten jest stosowany w celu redukcji zmian trądzikowych w różnym stadium. Formuła A.C.N.E. ma za zadanie oczyścić skórę oraz uregulować pracę gruczołów łojowych. Leczenie obejmuje także tworzenie się stanów zapalnych. Pacjenci, dzięki skorzystaniu z tego zabiegu, mogą pozbyć się różnego rodzaju przebarwień i zmian, jakie występują na skutek trądziku. Warto również dodać, że efekty zabiegu są widoczne u pacjentów w każdym wieku, niezależnie od typu skóry.

Metoda pH Formula A.C.N.E. – właściwości

Ta metoda pozwala skutecznie zapobiec powstawaniu różnego rodzaju stanów zapalnych w obrębie skóry. Dodatkowo, zabieg ten pozwala złagodzić w dużym stopniu problemy skórne.

Dlaczego tego typu zabieg cieszy się tak dużą popularnością? – otóż, warto wybrać właśnie tę formę leczenia trądziku, ponieważ jest ona jedną z najbardziej nowoczesnych. Skuteczność zabiegu gwarantuje skład formuły A.C.N.E. Składniki aktywne, jakie znajdują się w tej formule, to między innymi PH-DVCTM. Jest to kompleks (nośnik), który stosuje się w ekstraktach pHformula. Jego obecność wpływa na działanie substancji czynnych.

Do przeprowadzenia zabiegu stosuje się również kwas pirogronowy – substancja ta w wolnym tempie przenika przez skórę. Kwas ten znajduje swoje zastosowanie w przypadku problemów takich jak:

  • Tłusta cera,
  • Blizny wywołane przez trądzik,
  • Wągry.

Kolejnym składnikiem, który pozwala skutecznie zlikwidować trądzik, jest azeloglicyna. Ma ona działanie antybakteryjne i zapobiega wzrostowi szkodliwych drobnoustrojów przed ich zaawansowanym rozwojem.

W zabiegu z formułą A.C.N.E. stosuje się także kwas migdałowy. Cechuje się on szczególnymi właściwościami antybakteryjnymi. Dzięki jego zawartości, z organizmu usuwane są drobnoustroje, które odpowiadają za rozwój tak zwanych wykwitów trądzikowych.

Obecnie, zabieg pHformula A.C.N.E. cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki swojej bezpiecznej zawartości i skuteczności, można wykonywać go również w cieplejszych miesiącach bez obaw. Kto może skorzystać z tej formy pozbywania się trądziku? – Zabieg ten jest wskazany dla wszystkich osób, którzy mają widoczne blizny oraz przebarwienia potrądzikowe. Dodatkowo, metoda A.C.N.E. jest przeznaczona dla pacjentów ze skórą zanieczyszczoną i mających skórę mieszaną, łojotokową czy tłustą. Metoda ta pozwala skutecznie pozbyć się trądziku w różnym stadium nasilenia objawów.