Przedłużane paznokcie są coraz popularniejsze. Cieszą się one niezwykłą popularnością zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich. Istnieje wiele metod umożliwiających przedłużenie płytki. Wśród nich możemy wyróżnić przedłużenie metodą akrylową i żelową.Są to najchętniej wykorzystywane sposoby, które gwarantują szybkie uzyskanie pięknych długich paznokci. Paznokcie przedłużane żelem mogą zostać wykonane w salonie kosmetycznym lub samodzielnie w domu. Decydując się na drugą opcję należy wyposażyć się w odpowiednie produkty, lampę UV, formy.

Przedłużanie paznokci – zalety

Paznokcie żelowe bądź akrylowe, mimo zastosowania sztucznych substancji wyglądają wyjątkowo naturalnie. Dobrze zrobione paznokcie nie są grube i wyglądają niemal jak własne. Przedłużane paznokcie są relatywnie łatwe w wykonaniu. Może je zrobić każdy z nas, jednak wymagają one nabrania pewnej wprawy. Samodzielne wykonanie paznokci mimo że wymaga zakupienia sporej ilości różnorodnych produktów w perspektywie czasu okazuje się bardzo ekonomiczne. Zakupiony żel wystarcza na długi czas, dlatego można go użytkować wielokrotnie.  Korzystając z usług kosmetyczki zabieg przedłużania paznokci jest szybki i często trwa ok.2 godzin, co zastępuje długie tygodnie jakie musielibyśmy poświęcić na ich zapuszczanie. Kosmetyczka na naszą prośbę może wykonać dowolne zdobienia, zastosować połyskujące pyłki, dokleić kryształki, perełki. Długość paznokci jaką chcemy uzyskać jest niemal nieograniczona. Możemy wydłużyć je nawet do bardzo długich, początkowo posiadając krótką płytkę.

Przedłużanie paznokci na szablonie krok po kroku

W pierwszej kolejności należy przygotować swoje miejsce pracy. Wszystkie akcesoria i przybory powinny znajdować się w jednym miejscu. Dzięki temu znacznie ułatwimy sobie pracę. Niezbędne są wszystkie produkty stosowane do manicure hybrydowego plus dodatkowo żel do przedłużania oraz szablony.

Pracę należy rozpocząć od przygotowania płytki paznokcia. Dokładnie odsuńmy skórki, wytnijmy je a następnie skróćmy paznokieć pilniczkiem. Naturalna płytka powinna wystawać około 1 mm za brzeg paznokcia, dzięki temu wygodniej będzie nam umieścić szablon do przedłużania. Kolejnym krokiem jest zmatowienie płytki paznokcia wykorzystując lekko chropowaty bloczek, teksturą przypominający delikatny pilnik. Następnie pytkę paznokcia przemywamy cleanerem oraz nakładami primer. Dzięki primerowi żel będzie trzymał się znacznie dłużej. Żel można nakładać w momencie gdy nałożony primer na płytce uzyska matowe wykończenie. W związku z tym warto odczekać około minuty. Następnym etapem jest nałożenie szablonu oraz pomalowanie paznokcia bazą, którą należy utwardzić w lampie około 2 minut. Bazę nakłada się tylko na naturalny paznokieć. Szablon musi być odpowiednio ułożony – nie może być on skierowany za bardzo w dół ani w górę. Na szablonie znajdują się przedziałki podpisane numerami. W zależności od naszych preferencji dobieramy odpowiadającą nam długość.

akrylożel

Pamiętajmy, że lepiej nałożyć żel na nieco dłuższe niż chcemy uzyskać, gdyż konieczne będzie ich dalsze spiłowanie w celu nadania odpowiedniej długości. Na formę oraz paznokieć nakładamy żel, który należy utwardzić minimum 2 minuty w lampie. Zazwyczaj nałożenie dwóch warstw w zupełności wystarcza. Gdy będą one już utwardzone  ściągamy szablon. Aby uzyskać naturalny efekt nie nakładajmy żelu prosto tylko kształtujmy go podobnie jak rośnie naturalna płytka zaznaczając delikatną krzywiznę. Gdy uzyskamy pożądany efekt przecieramy żel cleanerem oraz nadajemy mu odpowiedni kształt i długość za pomocą pilnika. Spiłujmy przede wszystkim wierzch tak aby był maksymalnie gładki. Następnie działamy tak samo jak w przypadku malowania naturalnych paznokci lakierem hybrydowym. Nakładamy dwie lub trzy warstwy lakieru barwnego, każdą z nich utwardzając w lampie. Pracę kończymy stosując top, które również należy utrwalić pod lampą, na koniec przecieramy każdy paznokieć cleanerem. Aby wygładzić i załagodzić skórki możemy nałożyć na nie delikatną oliwkę.

Mimo, że pierwsze próby przedłużania paznokci mogą trwać wyjątkowo długo i efekt końcowy może nie być perfekcyjny warto podjąć trud, gdyż przedłużanie żelowe paznokci niesie ze sobą wiele korzyści. Dojście do wprawy wcale nie będzie wymagało poświęcenia lat praktyki. Wystarczy stosować się do kolejnych etapów, korzystać ze sprawdzonych akcesoriów do paznokci żelowych i dzięki temu będziemy mogli cieszyć się pięknym manicure kiedy tylko zechcemy.