Jest wiele zwolenniczek wszelakich ozdób. Kobiety po prostu lubią się stroić, dlatego wybierają najróżniejsze dodatki. Bardzo często sięgają w tym celu po biżuterię na przykład ze srebra. Ma ona bardzo dużo zwolenniczek, ponieważ jej niewątpliwą zaletą jest to, że prawie do każdej kreacji pasuje idealnie, a i cena jest nieznacznie niższa od kosztowności wykonanych z innych kruszców.

Oryginalna biżuteria

Niestety bardzo często można natknąć się na wszelkiego rodzaju podróbki, które wizualnie niezwykle przypominają biżuterię srebrną, ale w rzeczywistości są to wyroby jedynie posrebrzane. Skąd zatem mieć pewność, że produkt, po który się sięga jest oryginalny? Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić swoją uwagę jest oznakowanie biżuterii. Ta, która wykonana jest w całości ze srebra powinna zawierać stempel informujący o stopniu próby. Tego typu oznakowanie znajduje się gdzieś na wewnętrznej stronie broszki, czy pierścionka. Jeśli pragnie zakupić się jakiś wisiorek czy naszyjnik, to próba taka powinna zostać umieszczona w okolicy zapięcia.

Biżuteria oryginalna powinna być właściwie oznakowana!

Nie warto jednak brać wyrobu, w którym stempel jest umieszczony na samym zatrzasku służącym do zapinania biżuterii, z tego względu, że najczęściej w tym oznakowaniu chodzi o wysokość próby jedynie łańcuszka a nie całego artykułu. Innym wyznacznikiem jest cena biżuterii srebrnej. Nie ma co kupować czegoś co jest zbyt tanie i liczyć na to, że udało się okazyjnie dostać dobrej jakości ozdobę. Cena srebra jest do siebie zazwyczaj bardzo zbliżona i dlatego wszelkie duże odstępstwa świadczyć mogą o tym, że ma się do czynienia z podrobionym produktem, który ktoś chce wcisnąć naiwnemu klientowi. W tym miejscu od razu nasuwa się kolejna rada, by biżuterię srebrną kupować jedynie w sprawdzonych lub polecanych miejscach. Dzięki temu ryzyko spotkania z nieuczciwym jubilerem spada do minimum. W mniejszych gabarytowo miejscach o podejrzanym wyglądzie nie warto kupować. sklep z biżuterią

Co zamiast srebra?

Oczywiście te wszystkie wskazówki skierowane są jedynie do tych osób, którym zależy na oryginalnej biżuterii srebrnej. Są bowiem tacy, których w żaden sposób nie obchodzi czy produkt jest w całości wykonany ze srebra czy jedynie posrebrzany. Niektórych panien zwyczajnie nie stać, by zaopatrywać się jedynie w prawdziwą biżuterię, dlatego radzą sobie w każdy sposób, by móc olśniewająco wyglądać. Wracając jednak do tematu przewodniego, to chcąc być pewnym, że nie padnie się ofiarą oszustwa można (jeśli jest się posiadaczem wyczulonego oka) również zwrócić uwagę na kolor produktu.

Można posłużyć się innym srebrnym produktem z domowej kolekcji do porównania jego z kolczykami czy naszyjnikiem, który chce się kupić. Każda biżuteria sprawiająca wrażenie bardziej lśniącej z dużą dozą prawdopodobieństwa jest wyrobem podrobionym i tych raczej unikać. Trudno jednak to zauważyć samodzielnie, więc dobrze jest mieć ze sobą, jak zostało wyżej wspomniane, produkt porównawczy. Wtedy dużo łatwiej uniknie się bolesnego zderzenia z nieuczciwością jubilera. To są prawdopodobnie najważniejsze wyznaczniki, które pomogą w wybraniu oryginalnej biżuterii srebrnej.