W dzisiejszych czasach w zasadzie od ręki możemy mieć bardzo bujną fryzurę. Wszystko to jest możliwe dzięki możliwości przedłużania włosów. Dlatego też jeśli jesteśmy niezadowolone ze swoich włosów naturalnych to możemy pokusić się o włosy doczepiane. Niby tylko drobny zabieg, a tak naprawdę doczepianie włosów wciąż wzbudza wiele kontrowersji. W zasadzie to zabieg jakim jest przedłużanie włosów ma dokładnie tyle samo przeciwników, jak i tyle samo zwolenników. Na przestrzeni ostatnich lat branża ta bardzo się rozwinęła.

Zafunduj sobie wymarzone włosy

W zasadzie obecnie mamy, aż kilkanaście sposobów na możliwość posiadania doczepianych włosów. Zdecydowanie najbardziej popularną metodą jest metoda z użyciem pistoletu na ciepło. Konieczny jest do niego posiadanie odpowiedniego i profesjonalnego sprzętu. Głównym sprzętem jest pistolet na wkłady keratynowe. Używa się go także do mocowania pasm na klej. A jak to wygląda w praktyce? Wygląda to tak, że za pomocą pistoletu aplikujemy na poszczególne pasma gorący klej z wkładu roztopionego. Uzyskany przez nas efekt końcowy jest różny w zasadzie od zdolności manualnych osoby wykonującej u nas tenże zabieg Doczepiane włosy będą nawet nie do rozróżnienia gdy pasma są bardzo drobne oraz schowane wewnątrz oraz pośród naturalnych włosów. Nikt nie chce by u nas było z daleka widać nienaturalne włosy. Z reguły chodzi nam o jak największy sposób naturalności wyglądu. Bardzo dużym minusem jeśli chodzi o zabieg przedłużenia włosów to ma on także swoje minusy. Główną wadą czy też minusem jest oczywiście fakt, że po około trzech miesiącach wszelkie włosy doczepione muszą być obowiązkowo ściągnięte oraz założone na nowo. Dzieje się tak i należy tak postępować głównie dlatego, że w miejscach tak zwanego „zgrzewu” pojawia się po pewnym czasie kołtun oraz odrost. Niestety metoda, którą stosuje się podczas ściągania włosów jest metodą bardzo inwazyjną.

hair

Metoda ta bardzo, ale to bardzo niszczy nasze naturalne włosy. Ściąganie włosów przeprowadza się przy użyciu specjalnych szczypców. Za ich pomocą rozrywa się „zgrzew”. Niestety bardzo często wraz ze ściągnięciem doczepianego pasma także wyrywamy czy wylatują nam nasze naturalne włosy. Kolejny minus zabiegu jakim jest doczepianie włosów jest fakt, że jest to zabieg niezwykle kosztowny. Tak naprawdę to ceny zaczynają się od około półtorej tysiąca złotych. Cena jest głównie zależna od miejsca, w którym decydujemy się na wykonanie zabiegu. Nie powinniśmy jednak zabiegu tego przeprowadzać w nieznanych nam salonach. Powinniśmy wręcz postawić na salony fryzjerskie, które posiadają bardzo dobre opinie i które pracują tylko i wyłącznie na najwyższej jakości sprzętach oraz produktach. Nie powinno się także przedłużać włosów przez bardzo długi okres czasu. Pamiętajmy, że przy przedłużaniu włosów mamy do czynienia z olbrzymim obciążeniem naturalnego włosa. Należy także włosy doczepiane w sposób specjalny pielęgnować. W żadnym wypadku o odpowiedniej pielęgnacji nie powinniśmy zapominać.