Obecnie coraz chętniej korzystamy z udogodnień jakie nam oferują firmy budowlane i usługowe. Jeżeli i tobie zależy na tym by wprowadzić do swojego domu odrobinę luksusu zastanów się nad budową sauny. Decydując się na wygospodarowanie miejsca na domową saunę zapewniasz sobie możliwość regularnego korzystania z luksusu zadbania o zdrowie w ten naturalny i niezwykle ceniony za swoją skuteczność sposób. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem tworzenia idealnej sauny.

Wygląd sauny

budowa saunySauna tradycyjna budowana jest z drewna (może to być także sauna z paneli), w kształcie niewielkiego domku (zewnętrzna) lub pokoju (wewnętrzna). W tradycyjnej saunie znajdziemy źródło ciepła w postaci piecyka na drewno lub takiego obłożonego kamieniami. W każdej saunie domowej znajdziemy minimum jedną ławkę, która pozwala na wygodny odpoczynek w jej wnętrzu.

Rodzaje saun

Sauny są różna. Ta najbardziej tradycyjna, drewniana sauna z paneli wyposażona jest we wspomniany wcześniej piecyk i ma niską wilgotność. Ten rodzaj sauny nazywany jest sauną suchą – ze względu na mały poziom pary w powietrzu. Decydując się na projekt sauny suchej musisz pamiętać o tym, że ten rodzaj sauny domowe charakteryzuje się najwyższą temperaturą. Niektóre osoby nie przepadają za tak wysoką temperaturą w saunie i decydują się na wybór innych rodzajów saun.

Sauna mokra charakteryzuje się wysoką wilgotnością. W niej panuje temperatura niższa niż w tej suchej saunie domowej.  Ten rodzaj sauny jest odpowiedniejszy dla osób, które nie lubią bardzo wysokiej temperatury. Ostatnim tradycyjnym rodzajem sauny jest parowa i dodatkowo łaźnia mokra. Warto zaznaczyć, że temperatura w saunach jest niższa, jednak z uwagi na bardzo wysoką wilgotność po wejściu tego rodzaju nowoczesnej sauny mamy odczucia jakbyśmy weszli do wyjątkowo gorącego pomieszczenia. Część osób zdecydowanie woli suche sauny, jednak wszystko zależy od indywidualnych potrzeb osób, które mieszkają w danym miejscu.

Warto przed wyborem konkretnej sauny na wymiar do swojego domu skorzystać z różnych rodzajów luksusowych saun i znaleźć dla siebie ten, który najbardziej nam odpowiada.

Rozpoczynamy budowę sauny

Kiedy już zdecydujemy o tym jakie są nasze indywidualne preferencje warto wybrać znanego producenta saun, który zapewni nam najwyższą jakość usług. Warto pamiętać, że w przypadku budowy sauny nie warto zbytnio oszczędzać, lepiej postawić na najwyższą jakość sauny na wymiar niż po jej budowie doznać rozczarowania. Szczególnie w przypadku luksusowych saun lub saun z przeszkleniem warto wybrać sprawdzonego usługodawcę – tylko wówczas mamy pewność, że nasza sauna domowa będzie nasz cieszyć przez wiele lat.