Zmarszczki pojawiają się na całej twarzy, więc zabieg można wykonywać na każdej części naszej twarzy. Najbardziej widoczne zmarszczki mogą znajdować się na czole, między nosem a ustami, pod oczami czy między oczami. Wszędzie można zaaplikować mniejszą lub większą dawkę kwasu hialuronowego. Dzięki owej substancji możemy więc zyskać piękny i młody wygląd naszej skóry. Ilość kwasu, jaka zostaje wstrzyknięta zależy od głębokości zmarszczek i bruzd, które widnieją na naszej twarzy.

Najczęstsi klienci

W wielu gabinetach kosmetycznych pojawia się wiele różnych osób, jednak jest parę spraw, które je łączy. Często bowiem przychodzą ludzie, którzy cierpią z powodu swojego wyglądu i za wszelką cenę chcą go zmienić. Dzięki innowacyjnym metodom odmładzania skóry, jakim z pewnością jest wypełnianie zmarszczek, wszyscy klienci mogą znów poczuć się młodo i atrakcyjnie. Klienci, którzy korzystają z zabiegów medycyny estetycznej, są w różnym wieku, więc nie zawsze da się określić konkretny wiek klientów.

Wady i zalety

Zdecydowanie przeważającą zaletą jest efekt, jaki można uzyskać dzięki skorzystaniu z zabiegów kosmetycznych mających na celu odmłodzenie naszej skóry. Dodatkowo, wstrzykiwanie kwasu hialuronowego nie powoduje trwałych skutków ubocznych. Wadą natomiast jest konieczność powtarzania owych zabiegów około co pół roku, co rok. Owe zabiegi należą do dość kosztownych. Warto jednak zainwestować w siebie, żeby znów poczuć się młodym – ponieważ jest to główny cel owych zabiegów.

wypełnianie_zmarszczek

Jak się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem należy skontaktować się z lekarzem medycyny estetycznej, który przeprowadzi z nami wywiad dotyczący naszego aktualnego stanu zdrowia. Lekarz ów oceni także, czy możemy poddać się zabiegowi wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w skórę naszej twarzy. Około tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z niektórych typów leków, a w samym dniu zabiegu nie należy korzystać z sauny, łaźni parowej, solarium, nie stosować makijażu i nie uprawiać sportu. Trzeba unikać ekstremalnych temperatur, które mogą źle wpłynąć na nas w trakcie wykonywania zabiegu.

Jak postępować po zabiegu

Po wykonywaniu zabiegu najważniejsze są pierwsze dwie doby. Tak jak przed zabiegiem, nie można spędzać czasu przy wysokiej czy zbyt niskiej temperaturze. Miejsca, w które został wstrzyknięty kwas, powinny zostać utrzymywane w czystości. Służy to zapobieganiu powstawania jakichkolwiek infekcji. Należy również unikać zbyt mimicznych ruchów twarzy. Przez pierwsze dni należy także zrezygnować ze zbyt intensywnego wysiłku fizycznego.

Wypełnianie zmarszczek a inne zabiegi

Zabieg wypełniania zmarszczek powinien być wykonany co najmniej 3 tygodnie po innym zabiegu. Nie można bowiem łączyć ze sobą różnych rodzajów zabiegów. Jest to ważne aby uniknąć jakichkolwiek infekcji skórnych czy problemów związanych z nadmiarem różnych substancji chemicznych znajdujących się w naszej skórze. Zachowanie bezpieczeństwa jest bardzo ważne w przypadku takich zabiegów.