Każdy chce wyglądać pięknie i młodo. Niezależnie od wieku. czasem to pragnienie staje się pewnego rodzaju obłędem, dlatego tak wiele kobiet decyduje się na wypełnianie zmarszczek. Zabieg ten nie wymaga specjalnych przygotowań i trwa bardzo krótko, bo około trzydziestu minut. Polega on na wstrzyknięciu pod skórę kwasu hialuronowego, który sprawi, że skóra ponownie zacznie wyglądać młodo i świeżo. Nie trzeba się obawiać efektów ubocznych, ponieważ stosowany środek jest tym samym, który naturalnie występuje w ciele człowieka.

Wypełnienie zmarszczek i co dalej?

Efekt wypełnienia zmarszczek utrzymywać się może do dwunastu miesięcy. Dla kobiet niezadowolonych ze swojego wyglądu taki zabieg jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ rezultaty widoczne są natychmiast. Co wcale nie oznacza braku konieczności przebycia rekonwalescencji. Jak po każdym zabiegu również po wypełnieniu zmarszczek mogą wystąpić zaczerwienienia wraz z opuchlizną. Nie trwa to zbyt długo, ale czasem lepiej przeczekać ten czas w domu. Czy jednak zawsze warto decydować się na taki manewr na skórze? Wydaje się, że w niektórych wypadkach warto sobie odpuścić. Zwłaszcza, jeśli zmarszczki nie są zbyt duże i nie ma ich zbyt dużo. Zanim jednak dojdzie się do momentu, w którym może się okazać, że zabieg wypełniania zmarszczek będzie konieczny, dobrze byłoby stosować się do zaleceń profilaktycznych, by jak najdłużej skórę utrzymać w świetniej kondycji. Trzeba liczyć się z tym, że u każdej osoby prędzej czy później widoczne będą procesy starzenia się skóry. Można jednak to chociaż minimalnie opóźnić.

Co zrobić aby nie doprowadzić do powiększania się zmarszczek?

Pierwszą i być może najważniejszą zasadą, którą bezwzględnie należy przestrzegać chcąc zachować jak najdłużej młodzieńczy wygląd, jest całkowity zakaz palenia. Papierosy w bardzo negatywny sposób wpływają nie tylko na kondycję cery, ale i na cały organizm. Naprawdę zdecydowana większość osób potrafi rozpoznać palacza od jednostek niepalących po wyglądzie skóry. Innym przykazaniem profilaktycznym jest odpowiednia ilość wypoczynku i, w miarę możliwości, unikanie stresu. Wielu ludzi zapomina jak ważny w życiu człowieka jest odpoczynek, podczas którego odpoczywa nie tylko ciało, ale i duch. Oczywiście na stan cery bardzo wpływa to co się spożywa. Dieta uboga w witaminę E (nazwana jest witaminą młodości) oraz witaminę A sprzyja szybszemu starzeniu się skóry. Dzieje się tak, dlatego że są one niezastąpione w wypędzaniu wolnych rodników z ludzkiego organizmu. Jak leczyć zmarszczki

Jak wygląda dieta „antyzmarszczkowa”?

Osobom, które nie lubią stosowania suplementów można polecić spożywanie borówek, które podobno zawierają bardzo dużą ilość przeciwutleniaczy; produktem bogatym w cynk są ostrygi, a dziki łosoś zawiera w sobie bogate zbiory kwasów omega-3, dzięki którym skóra jest sprężysta i dobrze nawodniona. Jeśli jednak pomimo stosowaniu wszelkich środków zapobiegających powstawaniu zmarszczek jest się niezadowolonym ze swojej cery, może warto udać się na zabieg wypełniania zmarszczek. Dzięki niemu odzyskuje się nie tylko młody wygląd, ale także akceptację siebie i niejednokrotnie radość z życia. A wszystko za sprawą kilku ukłuć.